PISANKOWA GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. W tym tygodniu przygotowałam wielkanocne ćwiczenia logopedyczne. Pakiet zadań zawiera ćwiczenia z zakresu:
-   usprawniania motoryki i kinestezji narządów artykulacyjnych (czucie napięcia mięśniowego narządów artykulacyjnych),
-   kształtowania prawidłowego toru oddechowego,
-   rozwijania motoryki małej (motoryka dłoni – ćwiczenia sprawności dłoni i palców),
-   doskonalenia koncentracji i pamięci słuchowej,
-    wzbogacania słownictwa.
 Zestaw zadań jest dość obszerny a ich wykonywanie z dzieckiem lub samodzielnie przez dziecko ma przede wszystkim być dobrą zabawą. Wybór ćwiczeń należy do Państwa i Waszych dzieci. Pakiet można podzielić na kilka etapów lub wykonać tylko wybrane zadania. Nie wykonujemy naraz wszystkich zadań! Życzę przyjemnej zabawy.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom składam życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych i miłych dni.

Marzenna Zagórska

1. PISANKOWA GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

„Pisankowa gimnastyka buzi i języka” oraz zabawa interaktywna w formie kart (link poniżej) to materiał, dzięki któremu podczas zabawy z dzieckiem można doskonalić sprawność narządów mowy.

Załączniki:

Odpowiedzialny za treść: M. Zagórska